Jak maskować siwiznę u mężczyzn?

Proces siwienia zachodzi naturalnie mniej więcej po przekroczeniu 30.-40. roku życia i jest jedną z pierwszych oznak wejścia w okres wieku dojrzałego. Nie każda jednakże osoba po 40-tce dobrze czuje się i wygląda ze srebrnymi pasemkami czy szpakowatymi włosami, dlatego tak popularne jest obecnie farbowanie siwych włosów, maskujące nieco wiek i działające odmładzająco.

Jak się okazuje, obecnie nie tylko kobiety, ale również mężczyźni w średnim wieku często sięgają po różnego rodzaju kosmetyki i preparaty ukrywające siwiznę. Co prawda siwe włosy się są absolutnie żadnym powodem do wstydu czy odczuwania większego dyskomfortu, jednakże nie każdy czuje się dobrze akurat z takim kolorem włosów. Aby zatem zapewnić sobie maksimum komfortu oraz doskonały, młodzieńczy wygląd nawet po 50-tce czy 60-tce można albo wybrać dla siebie odpowiednią fryzurę z siwymi włosami lub też zamaskować pasemka za pomocą profesjonalnej koloryzacji.

W przypadku panów niezwykle istotne jest zazwyczaj przede wszystkim ukrycie siwych skroni. Do tego celu można z powodzeniem wykorzystać różnego rodzaju naturalne i nie niszczące struktury włosa kosmetyki koloryzacyjne. Zabieg farbowania można będzie wykonać zarówno w profesjonalnym salonie fryzjerskim jak i w zaciszu własnego domu, tym bardziej, iż nie jest to procedura zbyt skomplikowana czy problematyczna. Pragnąc równocześnie zadbać o doskonałą kondycję i piękny, zdrowy wygląd włosów, warto wybrać do takiej koloryzacji przede wszystkim ziołowe farby i szampony koloryzujące nie zawierające amoniaku ani innych, szkodliwych czy wysuszających włosy substancji.

Popularne zestawy do koloryzacji siwych włosów dla panów zawierają w szczególności oprócz samej farby w odpowiednim odcieniu także niezbędny aktywator substancji koloryzujących, żele oraz szampony, przeznaczone do zastosowania bezpośrednio po zabiegu farbowania. Zawarte w tego rodzaju kosmetykach i preparatach pigmenty wnikają głęboko w strukturę włosów, nie tylko nadając im pięknego koloru, ale również blasku i zdrowego wyglądu. Zafarbowane w ten sposób siwe włosy zyskają także na elastyczności i sprężystości.

Pragnąc zamaskować srebrne kosmyki warto również zdawać sobie sprawę z dostępności wielu sprawdzonych, domowych sposobów walki z siwizną. Przede wszystkim należy w tym miejscu wspomnieć o odpowiedniej diecie, zawierającej znaczne ilości witaminy B oraz różnego rodzaju suplementach przeciwdziałających siwiźnie. Przyjmowanie ziołowych leków czy preparatów leczniczych może bowiem pomóc nam opóźnić procesy siwienia o kilka lat i cieszyć się młodzieńczym, atrakcyjnym wyglądem.