Szampony, farby, płukanki i maski dla srebrnych włosów

Wiele osób w średnim wieku, u których rozpoczyna się proces siwienia decyduje się na maskowanie srebrnych kosmyków. Często bowiem siwienie kojarzymy z utratą młodości, dlatego pragniemy odjąć sobie nieco lat, a nierzadko fryzury z siwych włosów po prostu do nas nie pasują. Jakimi preparatami zatem powinno się najlepiej koloryzować siwe włosy, zapewniając sobie tym samym młodzieńczy wygląd?

Oprócz wizualnego odmłodzenia twarzy i zagwarantowania sobie atrakcyjnego wyglądu nawet o po 50-tce czy 60-tce kosmetyki do farbowania włosów mogą również znacznie ułatwić nam zachowanie ich w odpowiedniej kondycji. Aby więc nasze włosy były zdrowe, błyszczące i sprężyste nawet mimo upływu lat, warto byśmy używali do ich koloryzacji profesjonalnych preparatów, nie zawierających szkodliwych substancji, takich jak choćby wysuszający włosy amoniak.

Maskowanie siwizny, zarówno w przypadku mężczyzn jak i kobiet, którzy przekroczyli 30. lub 40. rok życia jest obecnie zjawiskiem bardzo powszechnym. Z powodzeniem można do tego celu używać specjalnych, na przykład miejscowych odsiwiaczy, wprowadzających w strukturę włosa zanikający z wiekiem pigment, odpowiedzialny za naturalne zabarwienie włosów. Innym sposobem może być również wybór trwałych kosmetyków koloryzacyjnych w wybranym odcieniu, które nie tylko dokładnie pokryją i ukryją siwe włosy, ale także rozświetlą i skutecznie odmłodzą twarz.

Do farbowania siwych kosmyków można też śmiało używać tanich i popularnych płukanek koloryzacyjnych. Podobnie jak różnego rodzaju szampony czy maski przeznaczone do włosów siwych z czasem mogą naturalnie zmywać się z włosów. Tego rodzaju kosmetyki nie osłabiają dodatkowo struktury włosów i nie powodują ich niszczenia, zatem są to preparaty bezpieczne i najbardziej polecane, w szczególności osobom w starszym wieku, które pragną zarówno ukryć siwiznę, jak i zapewnić swoim włosów witalność i piękny, zdrowy połysk. Równie popularne okazują się też ziołowe, naturalne farby i preparaty, odpowiednie między innymi do farbowania siwej brody lub brwi.

W trwały sposób możemy również ukryć siwiznę pod dobrą i nie niszczącą włosów farbą. Kosmetyki tego rodzaju pozwalają na pokrycie siwych włosów na okres nawet do kilku miesięcy, bowiem znacznie głębiej wnikają w strukturę włosów, skutecznie je odbarwiając na wybrany kolor. Należy jednakże zdawać sobie sprawę, iż z powodzeniem możemy nieco opóźnić siwienie, stosując oprócz kosmetyków i preparatów koloryzujących również odpowiednią dietę opóźniającą siwiznę. Jak się bowiem okazuje, wiele produktów zawiera cenne dla zdrowia i kondycji naszych włosów składniki odżywcze i witaminy, mające ogromny wpływ na rozpoczęcie procesu siwienia.