Modne fryzury i uczesania dla siwych włosów

Mimo, iż wiele osób w średnim wieku raczej stara się ukryć siwe włosy, stosując różnego rodzaju kuracje i zabiegi koloryzujące z użyciem specjalistycznych farb do siwych włosów, niektórzy chętnie noszą stylowe i eleganckie fryzury ze srebrnych, naturalnie posiwiałych lub farbowanych włosów. W niniejszym artykule omawiamy zatem szczegółowo najpopularniejsze i najmodniejsze uczesania, odpowiednie dla posiadaczy siwych kosmyków.

Zmagając się z siwizną i pragnąc opóźnić czy zahamować ten proces, należy mimo wszystko liczyć się z faktem, iż problem ten prędzej czy później spotyka nas wszystkich i nie jest wcale powodem do odczuwania wstydu czy jakiegokolwiek dyskomfortu. Jak się bowiem okazuje, nawet osoby w średnim czy starszym wieku mogą w siwych włosach wyglądać młodo i atrakcyjnie. W tym przypadku wszystko zależeć będzie przede wszystkim od naszego nastawienia oraz odpowiedniego doboru najlepszej dla nas fryzurki lub okolicznościowego uczesania.

Szpakowate, przyprószone siwizną włosy o wiele częściej zaobserwować można u panów. Wbrew powszechnym stereotypom, iż siwizna postarza należy zaznaczyć, iż wiele osób obecnie eksponuje taką naturalną przemianę koloru włosa, spowodowaną zanikaniem barwnika w jego strukturze. Siwe włosy, aby jednak stanowiły niebanalną ozdobę powinny być zadbane, efektownie przycięte lub stylowo wymodelowane, regulując także kształt twarzy i nadając jej tym samym więcej charakteru i blasku. Ciekawym pomysłem może być również wykonanie modnej i eleganckiej fryzurki z siwymi pasemkami, co szczególnie polecane w przypadku posiadania naturalnie jasnych włosów.

Fryzury z siwymi włosami powinny być tak dopasowane do kształtu twarzy, by ukrywały jej mankamenty a podkreślały najważniejsze zalety. Paniom drobnym i szczupłym na twarzy warto zatem polecić w szczególności krótkie lub średnie uczesania z równo przyciętymi końcówkami. Z kolei osobom bardziej pucołowatym zaleca się wykonanie fryzur z cieniowanymi pasemkami, które optycznie wysmuklają całą twarz. Również w przypadku siwych fryzur męskich należy przy ich doborze kierować się powyższymi wskazówkami, zapewniając sobie tym samym atrakcyjny i poważny wygląd.

Aby nasza siwa fryzura była dla nas przede wszystkim ozdobą , należy również odpowiednio pielęgnować srebrne włosy. W tym celu zaleca się w szczególności stosowanie profesjonalnych kosmetyków do włosów siwych, które nie będą ich nadmiernie obciążać i przesuszać. Na naszym rynku dostępnych jest obecnie bardzo wiele tego rodzaju specjalistycznych szamponów, płukanek i masek, doskonale odżywiających siwe włosy i zapewniających im sprężystość oraz zdrowy, piękny połysk.